Trilobit XII.
Rok: 1971

Trilobit: Ectillaenus katzeri

Rytíř: Doc. Ing. Otakar Kumpera, CSc.

Erb:

1971

Nové písně:

Program:

 

Slavnostní klání po příspěvku kateder

   Jak šel čas, propuklo na zdejší půdě mnoho svárů a řevnivostí mezi katedrami, které i v dnešní době hledí jedna na druhou jako na něco podřednějšího, skoro zbytečného a diví se, že do něčeho takového se investují peníze. Proto se moudrá a ušlechtilá J.M. Trilobit XII rozhodla vnésti pořádek i do těchto věcí. Musíme si už konečně vyjasnit, kdo má pravdu. Nebude to žádný boží soud, na němž si tolik zakládali člověci z šerého dálnověku.

   V dnešní době - době vědecko-technické revoluce, která kráčí světem a otřásá základy manufaktur - musí rozhodnout stroje.

   A taky rozhodnou! Ty chladné mechanismy, všechny stejné a elektronicky kontrolované, sami rozhodnou, která z kateder či který z ústavů má největší naději na přežití. Který z nich se bude v budoucnu šťastně rozvíjet a vzkvétat.

   Ano, všichni vidíte, která z kateder doskáče nejdále a která si nahrabe nejvíce.

   Prosím, aby se dostavili vybrané teamy z jednotlivých kateder (2 lidé) před tvář velkého T. XII, kde jim budou předány závodní stroje, a návody k obsluze složitých mechanizmů.

   Pravidla v této soutěži neexistují, stroje nemají vymezené dráhy, uhánějí vpřed tak, jak je vypustí osoba jim přidělená.

   Nebojte se, že porazí-li jeden stroj druhý, bude diskvalifikován, ba naopak - obdrží speciální prémii: k dobru se mu připočtou 3 cm.

   Řiďte se pravidlem džungle - co nejdál, jakým způsobem, na tom již nezáleží.

/závodník + mechanik převezmou stroje, příprava před startem, čistění, olejování/ START

průběh soutěže komentuje ing. Broul.

 

Fotografie: